Naše katedra je součástí Fakulty elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze. Její historie sahá do 50. let 20. století.

V současné době se zaměřujeme na bezdrátovou analogovou a digitální komunikaci a multimediální techniku. Disponujeme specializovanými laboratořemi pro výuku a výzkum v oblasti vysílání, příjmu a zpracování signálu, audiovizuální techniky, radioelektronických měření, družicové navigace a radaru.

Spolupracujeme s univerzitami, vědeckými instituty a průmyslovými podniky, a to hlavně v oblasti výzkumu, vývoje a výukové podpory.

Oborové zaměření

  • Teorie digitální komunikace – kódování v bezdrátových sítích, mobilní rádiové komunikační systémy s distribuovaným, kooperativním a MIMO zpracováním signálu, iterativní techniky detekce.
  • Audiovizuální technika – zpracování audiovizuálních dat, implementace a optimalizace pokročilých algoritmů zpracování obrazu, modelování elektroakustických měničů, psychoakustické experimenty a modely.
  • RF CAD – modelování radioelektronických součástek, speciální algoritmy analýzy a optimalizace elektronických obvodů, nové softwarové/hardwarové metody analýzy VLSI obvodů.
  • Obrazová fotonika – astronomické obrazové systémy, inovativní technologie pro vesmírné aplikace, robotické dalekohledy, zpracování archivů obrazových dat, hyperspektrální snímání.
  • Optické prvky na bázi nových monokrystalických materiálů – AOTF a polarizátory.
  • Zpracování signálů družicových navigačních systémů (GPS, Galileo, Glonass, Compass) v obtížných podmínkách, syntéza dálkoměrných signálů, podpora dalšími rádiovými systémy.

České vysoké učení technické v Praze
Fakulta elektrotechnická
katedra radioelektroniky
Technická 2
166 27 Praha 6

Mapa

Plán budovy